Calvin Klein – nabízí elegantní smyslnost

2 102

Calvin Klein logoCalvin Klein si v roce 1968 na Manhattanu otevřel americký módní dům. Ve stejném roce pak v tomto obchodě začal nabízet i svou první oděvní kolekci plnou kabátů a šatů. Zaujal a již za rok se jeho móda objevila na obálce časopisu Vogue.

 

Cesta Calvina Kleina šla strmě vzhůru. Zpočátku se společnost zaměřovala na tvorbu džínového oblečení, ale nabídka sortimentu se postupně rozšiřovala o nové a nové kousky oblečení – sportovní oblečení, halenky, kabelky, kožené zboží, hodinky, spodní prádlo, dámské kolekce, boty, punčochové zboží, šály, pásky, brýle, šperky, pánské oděvy i kosmetiku. Nakonec to dopadlo tak, že kromě již výše zmíněného sortimentu jsou největším producentem a prodejcem košil a vázanek na světě.

Kdo je Calvin Klein?

Calvin Klein je americký módní návrhář židovského původu, jehož rodina do Ameriky emigrovala z Maďarska. Je to mistr barev a minimalismu. Rád provokuje, což dokazují jeho návrhy. Byl to právě on, kdo zavedl do módy slovo unisex. Jde o unisex trička, spodní prádlo i vůně. Calvin Klein vystudoval módu na Fashion Institute of Technology. Svět na sebe upozornil hned po skončení studií svou kolekcí kabátů. Za svou kariéru proslul svými odvážnými, sexy a mnohdy kontroverzními reklamami. V roce 2005 byla prodána za 430 milionů amerických dolarů jedné z největších oděvních společností na světě – Philips-Van Heusen Corporation.

Móda Calvin Klein

Značka si za svou skoro padesátiletou éru ustálila svou konzistentní a silnou identitu značky, která je rozpoznatelná od jiných na první pohled. Oblečení Calvin Klein je tvořeno v klasickém americkém stylu, který můžeme označit jako elegantní, ikonický, sofistikovaný, milující jednoduché a čisté linie.

Kde koupit zboží s visačkou Calvin Klein?

Značka Calvin Klein se hojně prodává po celém světě a patří k těm, které se bohužel také poměrně hodně padělá. Zejména pak pánské spodní prádlo. Je proto nutné dávat pozor, kde sortiment této značky nakupujete. yvarujte se zklamání a nakupujte pouze u ověřených prodejců! Po celém světě naleznete velké množství specializovaných kamenných obchodů, outletových center, obchodních domů i solventních e-shopů. A ano, jsou i u nás.

Značky Calvin Klein

Calvin Klein za svou existenci vytvořil celou řadu různých značek jedná se např. o: Calvin Klein Home, Calvin Klein Sport, Calvin Klein Lingerie, CK one Lifestyle brand, Calvin Klein Golf, Khaki Collection, Calvin Klein Jeans a mnoho dalších.

Calvina Kleina milují i celebrity

Móda Calvina Kleina je oblíbená i celebritami. Jedna z prvních tváří, která podporovala tuto značku je Brooke Shields. Tváří parfému CK se pak stala Kate Moss. Mark Walberg reprezentoval pánskou linku spodního prádla. Později jej nahradil Kellan Lutz. CK propagovali i Natalia Vodianova, Misch Barton, David Beckham. Naposledy se ve spojení s módou Calvina Kleina objevila Eva Mendes a letos Justin Bieber.

Calvin Klein a jeho spolupráce s jinými značkami

Calvin Klein prodejnyV rámci svých vlastních značek v průběhu své existence spolupracoval i s jinými značkami a návrháři, kteří přinášeli nevšední oživení značky. Jedná se o spolupráci s takovými značkami jako třeba Van Heusen, Tommy Hilfinger, Izod, Michael Kors, Chaps, DKNY a mnoho dalších.

Calvin Klein a Česká republika

Zajímavostí bezesporu je ta skutečnost, že zatímco je ve větě Calvin Klein preferován především muži, u nás mají o tuto značku zájem hlavně ženy. Autorizované butiky Calvina Kleina naleznete v Ostravě, Plzni, Praze a ve Znojmě. Nechybí zde ani outletové prodejny, jako Calvin Klein Fashion Store ve Freeport Fashion Outlet. Více informací o značce i oficiální internetový obchod se nachází na webových stránkách www.calvinklein.com.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.