Converse bude vždycky v módě

1 726

Converse logoLegendární boty Converse jsou stále in i po skoro 100 letech od jejich vzniku. Značka Converse byla založena v roce 1908 v americkém Massachusetts Marquisem. Zpočátku tato firma nevyráběla proslulé tenisky, ale galoše, gumáky a zimní boty.

Věhlasné plátěné tenisky Converse se zrodily v roce 1917 a původně to měly být pouze basketbalové tenisky, které nazvali “All Star” (proto ten symbol hvězdy). Název tenisek se udržel, ale jejich účel jaksi vzal za své, z basketbalového světa bohužel vymizely v roce 2012.

Lidé si tyto tenisky zamilovali a tak je začali nosit všude, nejen na basketbalové hřiště. Converse tenisky se staly hitem. Nosí je milovníci hudby, nosí se běžně v ulicích, stávají se skutečnými módními kousky, které výtvarníci občas povyšují na hotové umění. Tenisky Converse mají neuvěřitelný potenciál. Pro mnoho lidí tenisky Converse představují vyjádření jejich postoje a osobnosti. Pro mnoho z nich je to sběratelský unikát (cena takového sběratelského kousku může být skutečně velmi vysoká).

Dnes Converse už nejsou jenom tenisky

V současnosti Converse nevyrábí pouze tenisky, ale i oblečení a doplňky (tkaničky, čepice, batohy i tašky). Sortiment prodává po celém světě v cca 160  vlastních obchodech, ale jejich sortiment naleznete i v jiných buticích zaměřených na kvalitu, městský styl a sportovní módu.

Jak poznáte tenisky značky Converse?

Tenisky Converse miluje celý svět, a proto je zde i mnoho takových, kteří se na tom chtějí přiživit a kopírují je. Tyto plagiáty však nejsou nikdy dokonalé. Pravé tenisky Converse mají pár zcela charakteristických prvků. Jedná se o zcela typickou hvězdu, insignie společnosti, zcela jedinečná je i podrážka, hladká kulatá špička a pásek okolo obvodu boty.

Nová éra značky Converse

Nová éra značky se začala psát v roce 2003, kdy ji od původního majitele odkoupila společnost NIKE. Stalo se tomu tak po tom, co na přelomu osmdesátých a devadesátých let společnost nerozchodila americkou hospodářskou krizi, což je přivedlo do ohromného dluhu až nakonec téměř zbankrotovali. Těsně před krachem ji koupila Footwear Acquisitions, aby ji o dva roky později prodali s ohromným ziskem NIKE. Ta se rozhodla, že takovou legendu nemůže nechat padnout, a proto se rozhodla, že z ní opět udělá fenomén, a proto značku rozšířil o další linky a produkty. A nutno říct, že se jim to povedlo. V současnosti je značka opět na vrcholu.

Tenisky Converse nosí i celebrity

Tenisky Converse ráda nosí např. Drew Barrymore, Demi Lovato a Kristen Stewart.

Tenisky Converse musíte mít!

Converse prodejnyTyhle tenisky jsou vskutku úžasné. Značka si na nich doopravdy dává záležet, nejenže vytváří několik linek (kožené, svěžích barev, klasické atd.), ale vytváří i limitované edice, které se vyplatí mít. Už i proto, že jsou sběratelskými kousky. Jde o edici Metallica, Nirvanam Jimi Hendrix, Ozzy Osborne, Green Day, Black Sabbath a mnoho dalších. Speciální červená edice tenisek získala jméno 1Hund (RED) vznikla na podporu prevence HIV/AIDS.

Converse v České republice

I v Česku lidé milují tenisky Converse a je absolutně jedno, jestli jim je 5 anebo 65. Tenisky této značky u nás naleznete ve specializované prodejně Converse anebo také i v Ners, Street Shoes, Office Shoes, Nico nebo Levi’s and Converse. Tyto kamenné obchody naleznete v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci, Pardubicích, Ústí nad Labem, Mostě a Zlíně. Boty jsou nabízeny i v celé řadě outletů, jakým je Outlet v pražských Šterboholech. Více informací naleznete na webových stránkách www.converse.com.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.