Diesel – nadčasová luxusní móda

1 692

Diesel logoDIESEL, italská společnost, která je uznávaná pro své špičkové džíny a typicky italskou módu pro mladé umí i po 37 letech zaujmout a ohromit.

 

Firma založená v roce 1978 stále ještě patří původnímu majiteli Renzovi Rossovi. Aby mohl tuto společnost založit, musel si půjčit od otce a odkoupit 40% podíl od Adriana Goldschmieda, u něhož prve pracoval. Tehdy však šlo o firmu Moltex. Renzo Rosso po odkoupení společnosti vše změnil od základů, a to včetně názvu. Vznikla tak zcela nová společnost, která se v překladu nazvala jako pohonné palivo – DIESEL. Na trhu se poprvé představila právě s riflemi. To, aby mohl společnost zcela vlastnit znamenalo, že Adrianovi Goldschmiedovi nakonec musel zaplatit ještě další půl milion dolarů.

Co vyrábí DIESEL

DIESEL patří k špičkovým firmám, které vyrábí módu prvotřídní kvality. Nejsilnější její stránkou je výroba džín, v nichž jsou v Evropě nejlepší a také i nejznámější.  DIESEL se zaměřuje spíše na mladé moderně smýšlející lidi. Svou módu tedy vyrábí pro dospělé, teenagery a děti. V posledních letech se pak snaží se svou módou oslovit i starší věkové skupiny. Vedle džínového oblečení vyrábí i kabelky, batohy, zavazadla, brýle, obuv, bundy, šaty, plavky, trička, svetry, ponožky, spodní prádlo, kabáty, saka, sukně, kraťasy, kožené zboží, peněženky, kosmetiku a parfémy. Jejich snahou je, aby lidi jejich móda bavila. Tvůrci při navrhování rádi experimentují a snaží se vždy přijít s něčím novým a ohromujícím.

DieselStyleLab

DIESELStyleLab vznikla jako luxusní linka samotného DIESELu. Všem zájemcům nabízí exkluzivní kolekci této značky, která je na vyšší cenové úrovni a která má uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka. Móda mající visačku DieselStyleLab je určena pro zcela jinou klientelu než běžné oblečení DIESEL (a to i stylově). A protože se jedná i o něco zcela jiného, uzpůsobeny jsou k tomu i značkové butiky, které tuto značku prodávají.

55-DSL

Sportovně laděná značka Dieslu má za sebou již 20 let života. První kolekce byla zimní a čítala 55 kousků oblečení pouze pro muže. Po 5 letech své existence se značka stala zcela samostatnou. Vede ji syn zakladatele značky DIESEL – Andreas Rosso. V současnosti se značka zaměřuje na městskou modu pro ženy a muže okolo 20 let. Je pro všechny ty, jež se zajímají anebo přímo aktivně žijí a sportují a mají DIY postoj.

DIESEL BLACK GOLD

Název této značky, rovněž spadající pod DIESEL, reprezentuje nejnovější linku společnosti, která přináší kolekce, v nichž se umně mísí rock, chic a fashion. Tvůrci při své práci užívají inovační techniky, které oblečení posouvají do nových výšin kultivovanosti a kvality. Jde o nadčasovou módu plnou zvratů, která užívá i tradičních prvků. Velmi hojně užívá kůži, zlaté doplňky a budí v konečném výsledku vintage dojem spojený s sofistikovaným a moderním obrazem.

DIESEL v České republice

V České republice dnes již naleznete celou řadu kamenných prodejen. Jedná vesměs o okresní města, jako Praha, Olomouc, Pardubice, Jihlava, Most, Brno, České Budějovice, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Opava, Ostrava, Hradec Králové, Děčín, Karviná, Zlín, Plzeň, Liberec, Frýdek-Místek a Kladno.

Outlet DIESEL

diesel prodejnaChcete sortiment od DIESLU koupit výhodněji? Doporučujeme navštívit některý z českých outletů. Značku DIESEL v Česku naleznete např. v těchto outletech: Fashion Arena v pražských Štěrboholech nebo Freeport Fashion Outlet Hatě.
V případě, že se vám nikam nechce a raději nakupujete prostřednictvím internetu, módu DIESEL naleznete i zde. Zárukou kvality je oficiální eshop, který DIESEL má na svých webových stránkách www.diesel.com.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.