HUGO BOSS – móda pro každého muže

1 748

hugo boss logoHUGO BOSS je německým návrhářem, výrobcem, tvůrcem i prodejcem luxusní módy. Své jméno značka získala po svém zakladateli Hugu Bossovi a za pouhých 9 let jí bude rovných 100. Její začátky však nebyly jednoduché…

Díky špatné ekonomické situaci v Německu dokonce v roce 1931 zbankrotovala. Hugo Boss měl však štěstí a domluvil se s věřiteli, kteří mu dali druhou šanci a on ji dokázal využít. Nutno však říct, že to nebylo zas tak košér, protože se ten samý rok stal aktivním členem nacistické strany a jeho firmu v té době hojně finančně podporovala Fördernedes Mitglied a Schutzstaffel (SS). A právě tyto peníze jej tehdy zachránily. Hugo Boss v této neútěšné době byl i s německou frontou Labour, Reich Air Protection Association i National Socialist People’s Welfare. Členství mu kromě finanční podpory zajistilo i zakázky, včetně toho, že se stal hlavním dodavatelem uniforem pro Hitlerjugend, Schutzstaffel, Sturmabteilung atd. Pro jejich výrobu navíc v průběhu druhé světové války využívá válečné zajatce i nuceně nasazené z Belgie, Francie, Itálie, Rakouska, Polska, Československa a dokonce i z Ruska (tehdejší SSSR). Co na to říct? Inu, Hugo Boss byl jednoduše velký nadšenec a fanoušek Adolfa Hitlera. A to dokonce tak, že se s ním i setkal a jeho fotografii měl ve svém domě vystavenou na čestném a dobře viditelném místě.

HUGO BOSS po válce

Vzhledem ke svému chování je zřejmé, že byl po válce hned na ráně. Za své činy byl velmi záhy tvrdě potrestán, odsouzen a zbaven všeho, čeho si v průběhu válečných let nahrabal. Soud jej zbavil hlasovacích práv, zakázali mu dále podnikat a dali mu velmi vysokou pokutu, která v té době činila výši 100 000 německých marek. Hugo Boss následně do dvou let zemřel. Firma však kupodivu přežila.

 

Zpočátku i po válce vyráběla uniformy, až dostali zakázku na pánské obleky, což jim velmi pomohlo. Společnost nabrala druhý dech, vzpamatovala se a změnila svůj směr. Firmu vedla rodina Huga Bosse (syn, a pak jeho synové).

HUGO BOSS luxusní značka nejen pro pány

Móda od HUGO BOSS reprezentuje decentní luxus, nabízí moderní pánskou módu, která je autentická a rafinovaná, nechybí ji ležérní vzhled, jistá sofistikovanost i rafinovanost a nechybí zde ani sportovně laděná móda. Dámská kolekce nabízí pestrou škálu stylů, ženskost, užívá jemné tkaniny a potrpí si na dokonale propracované detaily. V nabídce samozřejmě nechybí ani boty, hodinky, kabelky, brýle, šátky a vůně.

BOSS ORANGE

V této řadě hledejte kolekce Urban Collection casualwear, která přináší typicky městskou casual, čili ležérní módu. Jde o styl, jenž si zakládá na životním stylu. Fanoušci této značky jsou individualisté, spontánní, kultivovaní a pozitivně myslící, kteří si potrpí na moderním nekomplikovaném vzhledu. Součástí kolekcí jsou i hodinky, brýle a vůně.

BOSS GREEN

Pod značkou BOSS GREEN se skrývá sportovní linka HUGO BOSS, která dalece překračuje hranici mezi moderním rekreačním oblečením pro sport a golfové oblečení, ale umně propojuje módu, životní styl i praktické funkce, které jsou pro sport tak nezbytné. Kolekce BOS GREEN jsou výrazné, plné dynamiky a pestrých barev.

HUGO

prodejna Hugo BossHUGO nabízí moderní design pro práci a volný čas. Tato značka nabízí progresivní vzhled a je to živá, čilá móda s typicky městským postojem. Součástí kolekcí jsou boty, módní doplňky a vůně.

 

Významným milníkem moderní historie značky byl rok 2003, kdy se prodejna dostala na Champs-Elysées v Paříži. Od roku 2005 má HUGO BOSS i on-line prodej. Nejprve začala on-line prodávat ve Velké Británii, a pak i v Nizozemí, Německu, ve Francii, USA a jinde.

Největší novinkou je rozšíření nabídky o dětské oblečení, povlečení a kolekci pro koupelny. Aktuálně se prodává ve více než 124 zemích světa, a to včetně České republiky.

HUGO BOSS v České republice

Vlastní butik u nás najdete v Praze na těch nejlukrativnějších místech jakými jsou ulice Pařížská a Na Příkopech. Kromě nich má butik i na letištích. Jednotlivé kousky nesoucí štítek HUGO BOSS pak naleznete i v jiných prodejnách jako třeba Grand Optical, Eiffel Optic, Klenoty Aurum, FAnn parfumerie, Sephora, Douglas a jiné. Sortiment této značky naleznete i v outletech. Jde třeba o HUGO BOSS Outlet Store Radotín anebo přímo HUGO BOSS OUTLET STORE v Metzingenu, odkud značka pochází. Více informací o značce, kolekcích i možnosti nákupu se dozvíte na stránkách www.hugoboss.com.

 

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.