LACOSTE je životní styl

1 478

lacoste logoPříběh legendární značky LACOSTE, která se nám vryla do paměti svým tak specifickým logem krokodýla, se začala psát již v roce 1933, kdy ji známý francouzský tenista René Lacosta založil. Oděvní společnost, se sídlem ve Francii, získala do svého loga krokodýla podle přezdívky svého zakladatele.

 

Historie značky je však mnohem hlubší, logo firmy totiž ve skutečnosti vzniklo o několik let dřív. Již v roce 1928 René  vypustil do světa pod jménem LACOSTE svůj vlastní vynález – stroj na podávání tenisových míčků (zlepšuje techniku hráče).

Od prvopočátku, co se LACOSTE rozhodlo vstoupit do světa módy, se věnovali sportovně laděnému oblečení. Přesněji řečeno, jejich kariéra ve světě módy začala luxusními sportovními košilemi.

Čím si LACOSTE dobylo svět?

René Lacoste si spolu s jinými hráči stěžovali na nepohodlné trička, v nichž odehrávali své zápasy. Hráči už měli dost nepříjemných naškrobených tkaných košil s dlouhými rukávy. LACOSTE byl vynalézavý, a proto se rozhodl vytvořit takové sportovní tričko, které by bylo velmi pohodlné, umožňovalo by volný pohyb, dobře sálo pot a bylo zároveň elegantní. Psal se rok 1933, když se s tímto nápadem rozhodl spojit své síly s Andre Gillierem, majitelem v té době největších a nejstarších továren na punčochové zboží, který si potrpěl na kvalitní materiály. A právě spolu vytvořili první, dnes již legendární, tenisové tričko s vyšívaným logem krokodýla.

Čím je móda LACOSTE tak charakteristická?

Styl LACOSTE definuje propojení mezi jednotlivými sbírkami a její neustále moderní design. LACOSTE se vždy snaží něčím odlišit. Výrobky LACOSTE jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který vyvinul René a jenž má zcela charakteristickou texturu a vzor. Tomuto materiálu se říká Petit Piqué. Co se týká barev pro LACOSTE je typické, že užívá barevné bloky, panely barev, které jsou elegantně zkombinovány. Dalším typickým prvkem této značky je i lemování. Naleznete  jej na tričku, bundě, tašce, dresu i na botách. LACOSTE tradičně na své polokošile užívá žebrování. Dalším velmi výrazným prvkem jejich kolekcí jsou ozdobné perforace, inspirované tenisovou raketou. Nemáte rádi panely barev? Nevadí, i na to LACOSTE myslí. Pro všechny takové tu mají  monochromatický výběr barev, jež sluší všem, v každém věku a jsou vhodné pro jakoukoliv činnost. Tenis se u této značky odráží všude, a to i ve vzorech, které jsou jinak moderní, čisté, hravé a elegantní. Vedle perforací se tak v kolekcích objevuje i mřížka a proužky.

LACOSTE nabízí

LACOSTE prodejnaDoba, kdy LACOSTE nabízela pouze trička, je dávno pryč. Dnes každoročně vytváří rozsáhlé kolekce pro ženy, muže i děti, a to nejen sportovně laděné, ale i lifestylové. Móda od LACOSTE zahrnuje trička, košile, mikiny, svetry, bundy, kabáty, plavky, kalhoty, šortky, čepice, šály, hodinky, sluneční brýle, spodní prádlo, domácí oblečení, kabelky, peněženky, batohy, pásky, parfémy a boty (na běhání, běžné městské nošení,mokasíny, tenisky).

 

LACOSTE v Česku

Módu LACOSTE můžete zakoupit v České republice v několika kamenných obchodech, které naleznete v Brně, Ostravě, v Plzni, Praze a ve Znojmě. Vůbec to největší zastoupení mají v Praze, kde obchody s touto značkou jsou v pražském Palladiu, na Pařížské, Na Příkopě, v Metropoli na Zličíně, na Novém Smíchově, v OC Šestce, v Galerii Vaňkovka, OC Chodov, a Atriu Flora. Velmi výhodně můžete oblečení této značky zakoupit na Amazon.com, Ebay.com, kde je to však se zárukou na originalitu ošemetné. E-shop LACOSTE bohužel nemá, ale pokud chcete nákup se slevou, zkuste Fashion Arenu, kde má LACOSTE svůj outlet. Více o značce se dozvíte na její domovské stránce www.lacoste.com.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.