MICHAEL KORS – kabelky jsou synonymem luxusu

1 476

MICHAEL KORS logoKarl Anderson svou oděvní značku  založil v roce 1981. Nazval ji poněkud nevšedně, Michael Kors, což s jeho jménem nemá na první dojem vůbec nic společného.

Příjmení Kors se váže s jeho dětstvím, kdy se jeho matka podruhé vdala. Jeho otčím se jmenoval příjmením Kors. Na tento popud se návrhář nechal sám přejmenovat na Michel Kors David.

O Michaelovi Korsovi

Michael Kors býval kdysi modelem, což jej bezesporu muselo významně ovlivnit v jeho vztahu k módě. Faktem však je, že s módou si začal pohrávat již mnohem dříve. Už ve svých 5 letech totiž navrhl své matce svatební šaty.

Michael Kors začal oblečení navrhovat opravdu velmi brzy. Prodával je pak ve sklepě svých rodičů. Když dospěl, zapsal na prestižní Fashion Institut of Technology  v New Yorku. Tam však nevydržel. Ani ne po jednom roce byl vyhozen a místo studia pak začal prodávat v jednom malém butiku, kde mu majitel dal prostor i na vlastní tvorbu. Takto poněkud nenápadně začala jeho tvorba značky KORS. V tomto butiku byl následně v roce 1981 odhalen Bergdorfem. KORS do světa módy vstoupil vskutku ve velkém stylu hned s několika kolekcemi, které vytvořil pro úspěšné a velké obchodní domy Bloomingdales, Bergdorf Goodman, Neiman Marcus a Saks Fifth Avenue. Všechny kolekce byly obratem vyprodány a Michael Kors byl doslova raketově vystřelen na vrchol americké módy.

Historie značky

Jeho cesta ke slávě je však spletitá. V roce 1993 byl dokonce nucen vyhlásit na svou firmu konkurz. Naštěstí se mu nakonec podařilo postavit se zpátky na nohy a tak v roce 1997 mohl zahájit produkci levnějších linek oblečení a také tvorbu kolekcí Ready-to-wear pro značku Celine v Paříži. Tato fáze kariéry mu pomohla vzpamatovat se a opětně se rozjet pod svou vlastní značkou. Od roku 2003 působí jen ve své vlastní firmě. Michael Kors se podílí na filantropii, je aktivním účastníkem v boji proti hladu. Kromě toho je i dlouholetým zastáncem Boží lásky. Spolupracoval také s organizací New York a pomáhal distribuovat jídlo pro lidi s HIV/AIDS, rakovinou a jinak vážně nemocné lidi. Od roku 2013 spolupracuje se Světovým programem OSN pro výživu a pomáhá v boji proti hladu ve světě. Navrhuje pro speciální kolekci 100-ky hodinek, kdy část z výtěžku míří dětem prostřednictvím školního stravovacího programu.

Móda MICHAEL KORS

MICHAEL KORS PRODEJNAZnačka MICHEL KORS proslula díky svým luxusním kabelkám a botám, avšak nejen to u této značky stojí za zmínku. Úchvatná je celá dámská Ready-to-wear kolekce. V nabídce MK naleznete i pánskou kolekci Ready-to-wear, šperky, pásky, šály, šátky, hodinky, brýle a vůně. Dámská kolekce MK je velmi různorodá a pestrá, zahrnuje šaty, halenky, sukně, kraťasy, kalhoty, džíny, plavky, tašky, boty a k tomu náležící sezónní doplňky. Veškeré kolekce MICHAEL KORS jsou nadčasové, luxusní a vyjadřují životní styl, jenž vnímá krásu. Móda MK je určena všem sebevědomým ženám na vysoké společenské úrovni a nabízí i linky, které jsou vhodné pro běžné nošení do města, na formální událost anebo jen tak ve volném čase.

Celebrity, které nosí značku MICHAEL KORS

Značku pro svou jedinečnost miluje i celá řada známých osobností, jako např. Jennifer Lopez, Elissa, Heidi Klum, Catherine Zeta-Jones, Michelle Obama, Rachel McAdams, Joan Allen, Jennifer Garner, Gwyneth Paltrow, Rene Russo, Alicia Keys a Cate Blanchett.

MICHAEL KORS v České republice

Značka MICHAEL KORS se v České republice objevila v roce 2013 a byla to velká sláva. Svůj první obchod u nás otevřela v pražském OC Chodov. Později se specializovaný butik otevřel i na pražském letišti. Kabelky i jiné kousky můžete u nás zkusit vyhledat v některém z velkých outletů, které v Česku máme. Více informací i možnost přímého online nákupu máte na domovských stránkách www.michaelkors.com.

 

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.