Pietro Filipi, italská značka z Česka

1 485

Pietro Filipi logoByť  PIETRO FILIPI zavání Itálií, v reálu jde o ryze českou značku, která navrhuje, vyrábí a prodává designové oblečení pro muže a ženy inspirované italskou módou. Značka má za sebou zajímavou historii a my si o ní nyní něco více povíme.

O značce PIETRO FILIPI

Módní značka byla založena v roce 1993 a jméno s reálnem nemá absolutně nic společného. Název společnosti majitelé vybrali podle toho, s čím by měla korespondovat, čili s italskou módou, designem, uměním a citem pro krásu. Již od svého vzniku si značka zakládá na vysoké kvalitě materiálů, precizního zpracování a jednoduché eleganci. Specialitou značky PIETRO FILIPI jsou pánské obleky a košile, byť navrhují i módu pro ženy. V nabídce má také oblečení klasického formálního stylu, bussines stylu, společenskou módu i smart casual nebo neformální doplňky pro volný čas. Značka navrhuje i módní doplňky. Móda PF je určena pro náročného, moderního a velmi energického klienta, který módu miluje (móda je doslova jeho životním stylem). Značka při navrhování svých kolekcí sleduje aktuální módní trendy a cílí na vytříbený vkus. Oblečení je vyrobeno z luxusních materiálů.

Historie značky

Pietro Filipi móda
Až do roku 1998 PITERO FILIPI začal navrhovat kolekce pro velkoobchodní odběratele. S prvními velkými obchodními centry je napadlo, že by si mohli v těchto obchodech otevřít své vlastní butiky. Svůj podnik proto nabídla k franchisingu. Díky tomu pak vznikla poměrně hustá síť obchodů této značky, a to jak v Česku, tak i na Slovensku. Aktuálně jich má 22 v Česku a 4 na Slovensku. Kromě toho se v poslední době snaží také o expanzi do dalších zahraničních států. Nutno říct, že se jim to celkem se daří, protože aktuálně prodává v celkem 8 zemích ve 45 buticích.

PIETRO FILIPI a Genesis

V roce 2004 pak v Česku a na Slovensku odkoupil franchisy díky velkému kapitálu, který do společnosti investoval, finanční fond Genesis, aby se tak mohly vybudovat další obchody v zahraničí a expandovat také do Ruska. Nutno upozornit, že zájem stát se většinovým majitelem finančního fondu Genesis měla jednu dobu i manželka Zdeňka Bakaly, Michaela Bakala (rozená Maláčová). Nakonec vše dopadlo jinak a značka se po 9 letech nakonec vrátila zpět ke svému původnímu majiteli, zakladateli Petrovi Hendrychovi. Firmě Genesis , přesněji Radimovi Jaskovi přitom Hendrych ponechal dvacetiprocentní podíl. Proč tomu tak bylo? Je to jednoduché, skončil desetiletý fond Genesis Capital a společnost začala vyplácet investory. Byť se Genesis snažila značku prodat a málem ji odkoupila společnost patřící Michaele Maláčové, nakonec firmu nabídla zpět jejímu zakladateli.

Jak to se značkou PIETRO FILIPI je ve skutečnosti?

Pietro Filipi prodejnyKdo se skrývá za názvem PIETRO FILIPI, když je to zcela vymyšlený název a žádný majitel tohoto jména neexistuje? Je to tým zkušených mladých návrhářů a jeho zakladatel Petr Hendrych.

V týmu je Martha Bryxi, MgA. Vladimír Staněk, Anna Tušková, Ivana Mentlová, Lay Sedláková a Ana Margarida Dias Machado. Všechno to jsou přední, slavní, čeští návrháři, kteří za svou práci získali celou řadu ocenění, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Mimo toho značka také spolupracuje i s přední českou módní návrhářkou Klárou Nademlýnskou.

Tváře a reklama PIETRO FILIPI

S reklamou této značky je spojen přední český fotograf Adolf Zika, který původně vystudoval pedagogickou školu a byl přeborníkem v judu, ale vítr jej nakonec zavál k fotografii. Fotografovat začal v roce 1994 a již o rok později získal ocenění v prestižní soutěži Czech press photo. V roce 1996 pracoval pro jednu německou kancelář a o rok později začal spolupracovat s módní značkou PIETRO FILIPI. Tvářemi značky se v průběhu své poměrně krátké éry stala Alena Šeredová i Aňa Geislerová nebo Tereza Maxová.

Móda značky PIETRO FILIPI

Značka nabízí náročným dámám a pánům stylovou módní kolekci, která je velice osobitá, dynamická a sofistikovaná, která je velmi kvalitní. V kolekci naleznete bundy, kabáty, halenky, kalhoty, mikiny, saka, sukně, šaty, šály, šátky, svetry, tuniky, trička, vesty a různé módní doplňky. V kolekcích tak nechybí ani klobouky, obuv, kabelky, opasky, peněženky, rukavice a šperky. Zajímavostí této značky je i to, že kromě oblečení navrhuje i originální bytový textil, a to ponejvíce polštáře a deky.

PIETRO FILIPI Klub

PIETRO FILIPI má i svůj vlastní klub pro své fanoušky a všechny své věrné zákazníky. V tomto klubu získáváte body za nákupy a po dosažení určitého počtu můžete pak využít slevy ve výši 5, 10, 15 a 20 %. Na jedno konto můžete mít celkem dvě karty, a tak ji můžete třeba i podarovat a dopřát nákupy se slevou i blízkým. Výhodou těchto klubových karet je i to, že s nimi můžete také nakupovat u značek Salamander a Bomton. Aby toho nebylo málo společnost nabízí i přednostní informace o nových kolekcích a exkluzivních akcích.

Obchody PIETRO FILIPI v České republice

Pietro Filipi prodejnaZnačkový butik naleznete v Praze hned na několika místech. Jedná se o obchody na Národní, v OD Kotva, Arkádách Pankrác, OC Letňany, Palladiu, na Václavském náměstí, v OC Chodov, v Centru Černý Most i na Novém Smíchově. Dále pak značku objevíte i v Brně, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Liberci, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Písku, Plzni a v Teplicích. Podrobný seznam prodejen a další informace ostatně naleznete na domovských internetových stránkách www.pietro-filipi.com.

PIETRO FILIPI e-shop a Outlet

Značka si moc dobře uvědomuje, že moderní doba vyžaduje nejen kamenné obchody, ale i e-shopy, a tak si jeden také zakládá. Ten ostatně naleznete na domovských stránkách Pietro-Filipi.com, kde je k dispozici i outlet. Módu PIETRO FILIPI naleznete i v pražském outletu Fashion Arena.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.