Stradivarius – krásné a luxusní kousky pro milovníky módy

2 411

Stradivarius logoMódní značka Stradivarius je pojmenovaná podle proslulého světoznámého italského houslaře Antonia Stradivari. V reálu však značka pochází ze Španělska. Zde vznikla v roce 1994 a je jednou z mnoha značek oděvní společnosti Inditex. Její specializací je oblečení pro ženy. Dnes své zboží prodává po celém světě (v celkem 59 zemích) ve více než 925 obchodech. Stradivarius naleznete i u nás, byť v Česku ještě není zas až tak známá.

O značce Stradivarius

Stradivarius oblečenie Dynamicky rozvíjející španělská společnost s názvem italského houslového virtuóza si celkem symbolicky i pro své logo zvolila houslový klíč. Klíč je zároveň i symbolem rychlých proměn, svižného rytmu, kreativity a originálních nápadů. Návrháři této značky se snaží této symboliky dostát. Stradivarius se proto řídí aktuálními módními trendy, všímá si módních přehlídek a týdnů módy. Typické pro tuto značku je, že velmi rychle své kolekce, které teprve před chvílí předvedli na módních molech, posouvají svým zákazníkům. Díky této značce máte vždy zajištěny svůj vlastní individuální styl.

Stradivarius jedno z dětí velké rodiny Inditexu

Inditex je významná španělská textilní společnost, která vlastní tak známé a proslulé značky, jakými jsou ZARA, Massimo Dutti, Bershka, Oysho, Zara Home, Uterqüe, Pull and Bear a Stradivarius.  Díky svému rozsahu je možno ji označit za největší nebo druhou největší textilní společnost na světě. Stradivarius je naprosto výjimečnou značkou, která se zaměřuje na mladé ženy ve věku 20 až 35 let, kterým chce přinést nezapomenutelný prožitek z nakupování.

Stradivarius, mladší sestra ZARY

Stradivarius módaStradivarius je velmi často srovnáván se ZAROU. ZARA symbolizuje luxus a špičkovou eleganci. Její móda je určena ženám, které ví, co od života chtějí a nebojí se za kvalitu zaplatit. Na rozdíl od Stradivariuse se jedná o poměrně drahou značku, ale měli byste vědět, že to je záměr. ZARA je totiž určena matkám, zatímco značka Stradivarius je určena jejich dcerám, dívkám, které se teprve porozhlížejí po světě, nemohou tolik utrácet, nechtějí vypadat jako jejich matky, za to si však mohou dovolit jistou sofistikovanost.

Stradivarius v Evropě

Zatímco u nás bohužel tuto značku neznáme, i když i u nás její pobočky naleznete, v Západní Evropě se jedná o velmi oblíbenou značku, která se těší velké oblibě. Oblečení této značky vyhledávají především mladé ženy, které jsou rády originální, elegantní a neustále trendy. Je tomu tak proto, že při své práci využívá své zkušenosti a jsou schopni naplnit ulice ženami, které mají rády jedinečný osobní styl. Za hranice Španělska pronikla již tři roky po svém založení, v roce 1997, kdy si otevřela obchod v sousedním Portugalsku. V roce 1999 pak otevřela další butiky ve Francii, na Kypru a v Saudské Arábii.

Značka Stradivarius vyrábí…

stradivarius obchodMóda značky Stradivarius je barevná, mladistvá a velice pohodlná. Stradivarius přináší v průběhu jednoho roku hned několik kolekcí. Jejich součástí jsou nádherné plavky, sluneční brýle, klobouky, čepice, šály, šátky, šaty, opasky, sukně, kalhoty, zimní bundy, kabáty, saka, pletené svetry, tuniky, topy, košile, halenky, trička i kalhoty. Zapomenout nesmíme ani na kolekce bot, kabelek, bižuterie a dalších módních doplňků.  Co se týká vzorů, značka preferuje výrazné vzory, a proto  kolekcích naleznete etno i písmenkové potisky. Tradičními barvami značky jsou klasické city barvy, čili bílá, černá, modrá, šedá a krémová. Pro značku je charakteristické, že veškerá móda si zakládá nejen na kvalitě, ale na příjemné ceně, která by módu mladým ženám zpřístupnila.

Kabelky Stradivarius

Kabelky má v nabídce velké, malé i miniaturní, ležérní i klasické. Variace je i v texturách, protože kabelky má Stradivarius jak kožené, tak i lakované anebo textilní.

Boty Stradivarius

Boty značky Stradivarius vás zaujmou na první pohled. Zakládají si totiž na tom, aby se lišily od ostatních. Vedle typicky městských bot a moderních tenisek má v nabídce i extravagantní kousky a naprostou klasiku. I zde je možno říci, že cena bot je velmi příjemná.

Značka Stradivarius v Česku

Oficiální kamenné obchody jsou v České republice dva, avšak to jsou zastaralé údaje, protože značku naleznete nejen v Praze a v Brně, ale také i v Ostravě. V Praze Stradivarius naleznete v Arkádách Pankrác, a pak v Brně na Vaňkovce. V Ostravě potom v Avionu. Kromě těchto butiků pak tuto značku naleznete i v celé řadě outletů a second handech. V budoucnu je v plánu v Česku otevřít i další oficiální prodejny. Zvažují se kamenné prodejny v Plzni, Českých Budějovicích, Liberci, Ústí nad Labem, Hradci Králové nebo také v Olomouci. V zahraničí jde o běžnou značku, kterou naleznete i v menších městech.

Stradivarius na internetu

prodejna stradivariusZnačku Stradivarius naleznete samozřejmě i na internetu. Oficiálními stránkami jsou www.stradivarius.com, kde si můžete zvolit i českou verzi. Nutno však upozornit, že se nejedná o e-shop, ale o katalog zboží, v němž široké veřejnosti představují své aktuální módní kousky. Součástí je i reklamní kampaň, magazín a blog. I když tyto stránky nejsou e-shopem, naleznete zde vyhledávač kamenných prodejen v celé Evropě. Český oficiální e-shop bohužel prozatím není. Oficiální e-shop mají např. Britové. U nás tuto značku najdete například na www.bemove.cz.

Outlety Stradivarius v Česku

Outletů, které prodávají tuto značku v České republice je kupodivu mnoho, a to ať už těch kamenných anebo internetových. I zde vám doporučujeme obrátit se na prověřené obchody, které nabízí vskutku to nejlepší od této značky.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.