Vans a její kultovní tenisky

1 687

vans logoVans je známá americká firma, která se od svého prvopočátku zaměřila na výrobu sportovní obuvi. Společnost má dnes za sebou téměř padesátiletou historii (byla založena v roce 1966) a ani za tak dlouhou dobu její sláva nezanikla.

– Naopak, její tenisky jsou doslova legendární a alespoň jedny by měl mít každý moderně smýšlející člověk ve svém botníku.

Příběh Vans

Vans botyVans založil Paul Van Doren v Kalifornii. Již od svého vzniku se specializuje na výrobu obuvi, ale později začala vyrábět i oblečení. Dnes tuto značku můžeme označit za mistra streetové módy. Preferují ji mladí lidé, moderně smýšlející lidé a teenageři. Značku proslavily látkové tenisky či kecky, které jsou dnes známé jako Vansky, jež se u nás nosí převážně na jaře, v létě a částečně ještě i na podzim. Vedle nich vyrábí i speciální variantu, kterou milují skateboardisti.

Příběh Vans se však začal psát mnohem dřív než v roce 1966. Van Doren o své vlastní firmě na boty totiž snil již od dětství. Významně jej v této myšlence ovlivnila maminka, která pracovala v Randyho obuvnické firmě. Do této firmy ostatně po dokončení školy nastoupil i on sám. Vans však nezůstal jen u svého snu a nakonec si svůj první obchod otevřel. Velmi rychle zákazníky svými netradičními teniskami zaujal a jeho sláva šla strmě vzhůru. Po úspěchu s teniskami se zaměřili na skateboardisty a následně na sportovní módu všeobecně. Dařilo se mu až do konce osmdesátých let minulého století, kdy si zakladatel udělal takové dluhy, že je nezvládl pokrýt. Společnost šla do úpadku. Vans neprospělo ani to, že jeho boty začaly ve velkém padělat. V roce 1988 nakonec společnost skončila v rukách bankovní firmy McDown De Leeuw & Co. a vůbec to s ní nevypadalo dobře, protože postupně uzavírala své továrny. Vans ale nakonec neskončila, od roku 1994 začala značka boty vyrábět v zámoří. Ve snaze o oživení minulosti se zúčastnila inaugurační Triple Crown Skateboard soutěže, v níž zabodovali. Nutno říct, že i když společnost už Van Doren nevlastnil, stále v ní figuruje, stejně jako jeho sestra Cheryl a dcera Kristy. Zajímavostí také je, že se vedle výroby sportovní módy Vans zabývá i provozování skateboardových parků.

Sportovní móda Vans


Vans módaIkonické tenisky Vans a stejně legendární skateboardové boty jsou povinnou výbavou každého mladého člověka jednadvacátého století. Boty s každý rok vyrábí v originálních kolekcích v zajímavých barvách a s jedinečnými potisky.  Kromě nich však Vans vyrábí i trička, mikiny, ponožky, sluneční brýle, peněženky, tašky, čepice a batohy. Od roku 2013 se Vans také aktivně zapojila do sportovního dění, kdy začala podporovat skateboarding, surfování, snowboarding, BMX a motocross.

Vans v České republice

Stejně jako jinde ve světě i u nás je Vans oblíbenou značkou. Obchodů, které tuto značku nabízí je proto doslova přehršle. Zboží této značky naleznete v každém dobrém obchodě ve větším městě. Mnohdy jejich nabídku naleznete ve velkých obchodních centrech. Svůj první značkový obchod u nás tato značka otevřela v roce 2012.

Vans na internetu

S nákupem na internetu doporučujeme opatrnost, přeci jen jejich boty patří k těm, které jsou často padělány. Nakupujte proto jen u ověřených a autorizovaných prodejců.

Vans outlet

vans prodejnaCenově zvýhodněné zboží od Vans naleznete i v České republice. Jedná se třeba o Street outlet Praha Smíchov, Fashion Arena, Dream Outlet Store Praha atd.

 

Více informací o značce i aktuální nabídku zboží naleznete na www.vans.com.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.