ZARA v boji proti šedi

2 297

zara logoPakliže chcete odhalit tajemství značky ZARA, musíte jít až do Španělska. Právě tam značku v roce 1975 Amancio Ortega a Rosalia Mera založili. V současnosti jedna z nejpopulárnějších oděvních společností na světě spadá pod mateřskou společnost Inditex, která je jednou z největších distribučních firem na světě. Inditex zaštiťuje fungování i jiným módním značkám, jako Stradivarius, Oysho, Massimo Dutti, Bershka, Zara Home, Uterqüe a Pull & Bear.

O módní značce ZARA

ZARA svůj první obchod otevřela v roce 1975 v pobřežním městě Coruňa na severozápadě Španělska. Dařilo se jí, velmi rychle se rozrůstala, což vedlo k dalšímu otvírání obchodů (jen v průběhu prvních 5 let zakladatelé otevřeli pobočky i v dalších španělských městech  – Vigo, Santiago, Lugo a Ourense). V roce 1986 se pak móda této značky prodávala už ve většině španělských měst, včetně Barcelony, Valencie, Bilbao, Malagy, Madridu, Sevilly, Zaragozzy a Valladolid.

Jak ZARA přišla ke jménu

Také se ptáte, proč ji Amancio Ortega a Rosalia Mera nazvali ZARA? No, popravdě se jejich obchod jmenoval Zorba podle známého filmu, ale majitel baru se s Ortegou domluvil (upozornil jej, že se dva stejně nazvané podniky budou lidem plést). Ortega pak pro úsporu financí a práce ze Zorba udělal ZARA.

ZARA ve světě

Za hranice Španělska se ZARA dostala v roce 1990. Nejprve se svými obchody zamířili do Portugalska, a pak rovnou až za Atlantik, kde otevřeli svůj první obchod v New Yorku. O rok později pak otevřeli vlastní butik také v Paříži. V průběhu 40 let se ZARA dost podstatně rozrostla a dnes má více než 2000 značkových obchodů po celém světě (celkem v 88 zemích). Pobočku má ZARA např. i v Mexiku, Řecku, Belgii, Švédsku, Tchaj-wanu, Hongkongu, Macau a jinde ve světě. Zakladatel Amancio Ortega zemřel v roce 2013 ve věku 69 let jako jeden z nejbohatších mužů světa s majetkem vyšším než 6,1 miliard dolarů.

ZARA v Česku

Stylové butiky ZARA naleznete i v celé řadě českých měst. Aktuálně jich u nás naleznete okolo šesti. Jde o butiky nacházející se v pražských Arkádách Pankrác, Centru Chodov, OC Letňany, OC Nový Smíchov, Na Příkopě, a pak v Brně na České 155/10. Značkové oblečení si pak můžete koupit i v outletu anebo také v internetovém obchodě – www.zara.com

Móda značky ZARA

prodejna zaraMóda módní značky ZARA je velice luxusní. Je tomu tak proto, že si potrpí na kvalitní práci, precizním zpracování, přehledném uspořádání, užívání moderních technologií i ekologickém přístupu. O to více lidé oceňují, že své oblečení nabízí za přijatelné ceny.

Věděli jste, že ZARA zaměstnává až 200 návrhářů, kteří pečlivě pracují na tvorbě nových neotřelých kolekcí? A to se přitom nebrání ani spolupráci s externisty. Jarní a letní kolekce této značky přichází do obchodů obvykle na přelomu ledna a února. Podzimní a zimní kolekce pak do obchodů dorazí v srpnu. To však není vše, ZARA je dobře zásobena novým zbožím i v průběhu sezóny. A tak, pokud se vám u ZARA něco líbí neváhejte, jinak budete litovat. Značka ZARA vyrábí módu pro muže, ženy a také i děti (ZARA Kids). Její kolekce jsou originální, neotřelé a barevné. V nabídce jim nechybí perfektně padnoucí obuv, módní doplňky, šperky, kosmetické produkty, parfémy, společenské šaty, kabelky, brýle, pásky, kostýmy, sukně, saka, tílka, kabáty, bundy, plavky, košile, halenky i bytový textil. ZARA vytváří hned několik cenových linek, takže si u nich na své přijde doopravdy každý. Jednotlivé kousky jsou navrhovány tak, aby uspokojily i toho nejnáročnějšího zákazníka a aby se mezi sebou mohly velmi snadno kombinovat.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.