Camaïeu – Moderní a elegantní móda pro stylové ženy

6 653

Logo camaïeuCamaïeu je francouzskou oděvní značkou, která se specializuje výhradně na ženy v tom nejlepším věku, čili od 20-60 let. Móda této značky se snaží podtrhnout přirozený půvab a šarm každé ženy.

Historie značky Camaïeu

Módní značka vznikla ve Francii v roce 1984, kdy ji založili 4 muži: Jean Pierre Torck, Dominique Debruyne, Eric Torck a Jean Duforest. Značka prezentuje symbolem moderní, velmi pěkné a cenově dostupní módy ve francouzském stylu. Jejich zaměřením byla tvorba pret-a-porter módy. Svůj první kamenný butik Camaïeu otevřela v roce 1991 ve Francii. Značce se dařilo, a proto zkusila nabídku rozšířit i o pánskou a dětskou linku. V roce 1995 však Camaïeu zažila menší krizi, což ji donutilo několik obchodů zavřít. Naštěstí však krizi ustáli a dařit se jim opět začalo od roku 1997 a dobře se jim vede až dodnes. V současné době společnost však již provozuje více než 1000 obchodů (600 ve Francii) v celkem 18 zemích světa (SAE, Bahrajn, Saudská Arábie, Maroko, Lucembursko, Maďarsko, Kuvajt, Katar a jiné evropské státy). Každý týden přitom do obchodů dodávají na 100 nových produktů. Společnost pojmenovali nám trochu na polámání jazyka Camaïeu, což si lidé u nás mnohdy pletou s Cameiu nebo Camaiau.

Moderní a elegantní móda pro stylové ženy

Camaieu módaKolekce oděvů od Camaïeu se zaměřují na poměrně široké spektrum žen, které mají rády moderní atraktivní módu a nestydí se ukázat svou ženskost. Móda Camaïeu má v sobě velký šarm, energii, svůdnosti i ohromný kus francouzské elegance. Oblečení je velmi pohodlné a ženské. Vybírat si můžete z triček, halenek, kalhot, šatů, sukní, džín, kabátů, bund, módních doplňků (šály, šátky, pásky, čepice) spodního prádla a šperků. Nabídka je v průběhu roku neustále aktualizována a obchody jsou neustále zahrnovány novými vychytanými kousky za rozumnou cenu. Značka při své výrobě klade důraz nejen na design, ale i na užití kvalitních materiálů a precizní zpracování. V nabídce má Camaïeu i sportovně laděnou módu a oblečení vyvedené v plus size velikosti.

Spodní prádlo Camaïeu, skvělá volba pro ženy

I když Camaïeu tvoří linky pro muže a děti, je stále označována za ženskou značku a právem, protože ty jsou pro tvůrce stěžejní inspirací a motivací v tvorbě. Nejvíc je to vidět na jejich kolekci spodního prádla, která je plná něžnosti a ženskosti. V nabídce najdete luxusní kousky, krásné a pohodlné noční prádlo, dámské punčochové zboží i prádlo pro každodenní nošení a různé další doplňky, které dokáží vyzdvihnout váš konečný outfit. V prádle Camaïeu budete za každých okolností vypadat luxusně a velice žensky.

Camaïeu v Česku

Butiky této značky naleznete i v České republice. Camaïeu u nás nese označení Camaïeu Česká s. r. o. Jednotlivé butiky v Česku najdete ponejvíce ve velkých nákupních centrech. Nejvíc jich je samozřejmě v Praze, prodejny najdete v centru Arkády Pankrác, v Galerii Harfa, v obchodním centru Letňany, v Palladiu, v centru Černý Most, v centru Flora, Galerii Fénix, v OC Letňany, Novodvorská Plaza, na Novém Smíchově, na Hlavním nádraží, Stazion Praha, na Náměstí republiky i v Metropoli Zličín. Vedle pražských butiků Camaïeu najdete i v brně, Českých Budějovicích, Jihlavě, Kolíně, Liberci, Mladé Boleslavi, Mostě, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Plzni, Ústí nad Labem i ve Zlíně.

Camaïeu aktuální katalog

Camaieu oblečeníCamaïeu je jednou z nejoblíbenějších značek na světě a je proto zřejmé, že se lidé o jeho sortiment hodně zajímají. Jelikož značka navíc do obchodů dodává minimálně 100 novinek každý týden, lidé chtějí mít neustálý přehled k tomu ideálně slouží oficiální webové stránky www.camaieu.com. Na těchto stránkách ostatně nenajdete nejen perfektně zpracovaný katalog s veškerým sortimentem, ale i další praktické informace. Zajímavou kolonkou tu představuje kategorie novinek, “Co musíš mít” a Lookbooks, která nabízí pro inspiraci již hotové outfity.

Camaïeu E-shop

Moderní nakupování prostřednictvím e-shopu Camaïeu umožňuje oficiální e-shop, který najdete na  www.camaïeu.fr. Ten však bohužel zatím není pro zákazníky z České republiky (objednávky sem nezasílá). Katalog i E-shop slouží k inspiraci a k představě, co máte v kamenném obchodě hledat.

Camaïeu Outlet

Oficiální outlety zaměřené na značku Camaïeu naleznete ve Francii, u nás bohužel ne. Jednotlivé kousky se občas objeví v různých českých outletech, ale bohužel nejde o námi prověřené outlety, takže vám je nemůžeme doporučit.

Ve Francii se Camaïeu outlet nachází v USINES CENTER, což je velký pařížský outlet. Nejde o jediný takovýto kamenný outlet ve Francii. Bohužel kromě Francie outlety vesměs nikde nenajdete. Celkem škoda, nemyslíte?

Jak dostat oblečení Camaïeu levněji

camaieu prodejnaChcete nakupovat módu značky Camaïeu levněji? Byť u nás prozatím neexistuje možnost nakupování prostřednictvím internetu, ba dokonce ani outletu, společnost nabízí ještě jednu možnost levného nákupu. Svým fanouškům nabízí věrnostní karty. Je to karta plná výhod, která poskytuje různé atraktivní nabídky po celý rok. Za každou utracenou korunu v butiku získáte 1 bod a když jich nasbíráte 2500, získáte 100 korunový slevový kupon. To však není vše, co karta nabízí. Kartu si můžete aktivovat na české verzi stránek www.camaieu.com, vyzvednout si ji pak můžete ne jedné z 32 poboček v České republice.

Zajímavost na závěr

I Camaïeu má ve své biografii záznam spojený s využívání služeb mizerně placených a v nelidských podmínkách zaměstnaných lidí v Bangladéši. Je spojen i s tragickou situací, kdy se jedna taková výrobna oděvů v Bangladéši zřítila. Co se jí však musí přičíst k dobru, i když se zpočátku bránila, že zde nešije, nakonec jako jediná francouzská značka poskytla kompenzaci rodinám obětí. Po této lekci se zaměřila na politiku veřejných zakázek, aby se již nikdy tato situace neopakovala.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.