Značka PRIMARK láká na ceny i žhavé novinky

2 527

Primark logoPrimark je velmi známou a oblíbenou oděvní značkou, která k nám před lety dorazila z Irska. Tam ji jako dceřinou společnost britské společnosti ABF založili v roce 1969. Dlouho byla součástí obchodů Penneys, kde nabízela svou konfekci. Protože však zaujala, velmi rychle se dostala i do Velké Británie. Již v roce 1973 měl PRIMARK v Británii velkou síť obchodů, a to i v menších městech. V současnosti se tato značka prodává také v Belgii, Irsku, Rakousku, Německu, USA, Itálii, Portugalsku, Španělsku, Nizozemí, Velké Británii a v budoucnu snad i u nás.

Primark dokáže udržet krok i s touto hektickou dobou, kdy je na trhu velké množství oblečení těch nejrůznějších značek. Je tomu tak proto, že se Primark přidal k fandům k rychlým módním trendům, a proto produkuje velké množství modelů v průběhu roku za neuvěřitelně nízké ceny. To proto, aby dopřála módním nadšencům být stále in a nelitovat, že si koupíte nějaký ten módní kousek, který pak na sobě budete mít jen párkrát, a pak si pořídit zas nové oblečení.

Móda s visačkou značky Primark

Primark nabízí pestrou škálu módních produktů pro děti, teenagery, ženy i muže. Jde o značku, která svou práci bere kompletně, a proto vás oblékne od hlavy až k patám (oblečení, obuv, spodní prádlo, punčochové zboží). V nabídce má kromě běžného oblečení domácí oblečení, módní doplňky, šperky, kosmetiku a dokonce i sladkosti. Primark se při své tvorbě drží těch nejžhavějších módních trendů.PRIMARK oblečení

Značky značky Primark :-)

Pro ještě větší přehlednost ve svém rozsáhlém sortimentu Primark začal členit zboží do různých skupin s různými názvy, tak vznikla velmi rozsáhlý seznam značek (linek), které ve skutečnosti spadají pod mateřskou značku Primark. Jedná se o:

 1. Atmosphere, což je hlavní značka Primark a je proslavila se svým levným sortimentem, který se drží těch nejžhavějších trendů s uspokojivou kvalitou. Atmosphere nabízí oblečení, módní doplňky i obuv.
 2. Denim CO je velmi oblíbenou značkou. Jde o denimovou linku, i když vedle něj tu naleznete i zboží z bavlny, manšestru a kepru.
 3. Spodnímu prádlu se věnují značky Secret Possessions, Secret Possessions Collection a No Secret. V nabídce mají spodní prádlo i noční prádlo. Každá značka nabízí trochu jiný sortiment. První jednoduché a čisté, druhá více propracované prádlo a poslední značka pak luxusní.
 4. Backsawing je značkou pro muže i ženy, které si zakládají hlavně na funkčnosti.
 5. Cedarwood state produkuje casul a módu a doplňky.
 6. Primark Essantials představuje značku ryze pro muže, která nabízí oblečení pro každý den.
 7. Sportovní oblečení pak přináší značka CS active.
 8. Butler & webb nabízí především pánské doplňky. Jde hlavně o košile, kravaty, pásky a společenskou obuv.
 9. Authentic Apparel je zaměřená pro změnu na ženy, kterým přináší casual módu pro volný čas.
 10. Ocean Club je značkou plážové módy, která kromě plavek nabízí i plážovou módu a ručníky i osušky.
 11. Early Days je značkou dětské módy značky Primark. Tato značka zahrnuje veškerou módu pro novorozence a batolata. Móda je to pohodlná, bezpečná a stylová.
 12. Little rebel je značkou, která je určena hlavně chlapcům a nabízí mimo jiné i sportovní oblečení a obuv.
 13. Young dimension je značkou věnující se pro změnu mladým dívkám. Oblečení této značky je barevné a hravé.
 14. Girl 2 Girl je móda určená mladým dívkám, která je obohacena i o sportovní oděvy, obuv a doplňky.
 15. Opia a Opia Girls, značky módních doplňků.
 16. Primark Beauty produkuje kosmetiku.
 17. Primark Home pak přináší zajímavé zboží do domácnosti (ložní prádlo, závěsy, bytový textil do kuchyně a koupelny, kuchyňské potřeby a další domácí doplňky.

Co je značce vytýkáno?

Primark má mnoho nadšenců, ale kromě toho je i často v zájmu kritiků. Ti značku osočují, že se ke svým zaměstnancům nechová zrovna nejlépe a dle kritiky je jejich chování doslova nepřípustné. Ví se, že využívají služeb minimálně placených pracovníků v Bangladéši, kde jsou pracovní podmínky vskutku nelidské. Také má za sebou vlastní souboj s dodavateli zboží, kteří zaměstnával lidi z Afgánistánu, Pákistánu a Indie. Tato skutečnost značce velmi ublížila, a to i přesto, že toto odhalení provedli sami a okamžitě s nimi zrušili spolupráci.

Primark v České republice

Primark obchodO obchodu značky Primark v České republice se hovoří již dlouho. Bohužel, dlouho nám nezbývalo nic jiného než se spokojit s online nakupováním anebo za značkou vyrazit do Německa. Naštěstí je v plánu, aby vznikl blízko hranic jeden značkový obchod Primark, měl by se nacházet v Boru u Tachova. Zatím vám však nezbývá nic jiného, než si zajet na výlet do Drážďan anebo do Vídně. Některé cestovní kanceláře dokonce pořádají i cílené zájezdy do těchto měst za nákupy v tomto obchodě, takže, pakliže máte zájem, můžete to vyzkoušet. Cena zájezdu není vysoká, obvykle se pohybuje okolo 350 korun.

E-shop Primark

Byť moderní doba vysloveně křičí o nutnosti být online a prodávat i na internetu, Primark na tohle zatím neslyší a nemá e-shop žádný. Na jejich domovských stránkách www.primark.com toho příliš mnoho nenajdete, aktuální katalog, informace o značce, fotografie nadšenců, kteří si značku zakoupili a vyfotili, vyhledávač kamenných obchodů, informace pro tisk, a to je skoro vše. Značku nabízí naštěstí i jiné online obchody. Zkuste třeba www.asos.com, který objednané zboží zasílá i do Česka a dokonce i zdarma. Své štěstí můžete zkusit i v největším internetovém obchodě Aliexpress.com anebo také i na Ebay.

Primark Outlet

A jak je to u této značky s outletem? Zajímá vás to? Jak asi, když se jedná o značku, která nabízí oblečení za hubičku okamžitě. V kamenných outletech nejspíš i proto tuto značku nenajdete a nenajdete ji jen u nás, ale ani v zahraničí. O štěstí se můžete pokusit na německých nebo rakouských internetových outletech, kde se občas jednotlivé kousky občas objeví.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.