Ralph Lauren – synonymum klasického stylu

1 533

logo Ralph LaurenRalph Lauren je světoznámý módní návrhář, který dal koncem sedmdesátých let minulého století své módní společnosti také jméno, a pak i život a duši. O této módní značce víme, že navrhuje pánské, dámské a dětské oblečení, módní doplňky, vůně a bytové doplňky. Co však o ní víte ještě?

 

Historie značky Ralph Lauren se začala psát před 40 lety, kdy ji Lauren založil. Od svého prvopočátku je RL synonymem pro kvalitní výrobky, které vypráví příběh a jsou ztělesněním životního stylu. Móda Ralpha Laurena je právem označována za luxusní.

Značka Ralph Lauren

Ralph Lauren oblečení Začátky návrhářské tvorby se točí okolo pánských kravat a posléze i pánských obleků. Úspěchy jej dohnaly k tomu, aby si v roce 1969 otevřel svůj vlastní butik a vytvořil i první kolekci dámských obleků. Byly vytvořeny v klasickém stylu, jen na manžetě používal Polo znak. O dva roky později k dámským oblekům přiřadil i zcela klasickou kolekci šatů a mimo to si otevřel obchod v Beverly Hills v Kalifornii. Přes počáteční úspěch se zde přeci jen objevilo  škobrtnutí. Jeho značka Polo málem v roce 1972 zbankrotovala. A to i přes ohromný úspěch jaký se svými polo tričky zažíval. Bohužel udělal špatnou investici, která se mu vymstila. V roce 1981 prorazil za oceánem. Bylo to tehdy, když si otevřel svůj obchod i v Londýně. V roce 1993 vytvořil samostatnou sportovní linku. Svůj vlastní web a e-shop Ralph Lauren zřídil v roce 2000. O 4 roky pak vytvořil i linku pro mladé.

Řady značky Ralph Lauren

Ralph Lauren za svou éru vytvořil velké množství menších značek, linek a řad. Pro pány to třeba byla Polo Ralph Lauren, Black Label, Purple Label Raplh Lauren, RLX, RRL, Denim and Supply, golfová a tenisová linka sportovního oblečení. Pro ženy vytvořil Collection, Black Label, Polo Ralph Lauren, RLX, Lauren Ralph Lauren, Denim and Supply a golfová a tenisová řada sportovního oblečení. Zajímavými značkami od Ralpha Laurena jsou Denim and Supply a Barvy Ralpha Laurena, jež se zaměřují na tvorbu interiérových barev a štětců.

Ralph Lauren fandí sportu

V průběhu své éry Ralph Lauren vždy vydatně podporoval sport. Vedle Pola Ralph Lauren podporuje také tenis a jiné míčové hry, jako třeba golf a také i olympijské hry.

Móda Ralph Lauren

Ralph Lauren kolekceMóda Ralpha Laurena proslula svými pánskými oděvy, které jsou doslova kultovní. Proslulé košile se zrodily v roce 1972 a vyráběly se hned ve 24 barvách. Dodnes jsou tyto košile typické pro Polo. Pozor, mnoho lidí si myslí, že to byl právě on, kdo vymyslel polokošile s krátkými rukávy, ale není tomu tak. Ikonické polokošile ve skutečnosti vymyslel již v roce 1926 Lacoste. Navíc tyto košile nebyly původně určené ani pro polo, ale pro tenis. V průběhu éry pro módní značku Ralph Lauren navrhovali např. Simon Spurr, Todd Snyder, Tim Coppens, Frank Muytjens, Thom Browne a Michael Bastian.

 

Kabelka Ricky

Legendární kabelka Ricky vznikla jako inspirace jeho manželkou. Pokud ji však budete chtít, musíte se plácnout přes kapsu, stojí totiž i 22 500 dolarů. Kabelky jsou pečlivě ručně vyráběné v Itálii z více než 50 samostatných kusů kůže a 9 kusů hardwaru. Kabelku pak vyrobí dva zruční řemeslníci v průběhu cca 10-12 hodin.

Ralph Lauren v České republice


Značkové oblečení naleznete v Česku v celé řadě měst. Jde o oblíbenou a žádanou značku, a proto se jí u nás daří. Nenaleznete ji však u nás v žádném vlastním butiku, ale jednotlivé zboží je nabízeno v optikách, parfumériích, módních buticích a v klenotnictví.

Ralph Lauren na internetu

Ralph Lauren je velmi oblíbená značka, kterou lidé rádi kupují po celém světě. E-shopy jsou moderní alternativou kamenných obchodů, které však nabízí zboží za mnohem výhodnější cenu. Pozor však, jde také o velmi často padělanou značku, a proto nakupujte u ověřených prodejců.

Ralph Lauren a Outlet Store

Ralph Lauren prodejnaV případě úspor vám doporučujeme nákup v některém z českých outletových center, kde zboží této značky naleznete.

 

Pro další informace o značce, i pokud se chcete podívat na aktuální kolekci, tak si rozklikněte officiální web Ralpha Laurena www.ralphlauren.com.  

 

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.