Tommy Hilfiger slaví jubileum

2 947

Tommy Hilfiger logoKdo by jen tušil, když Tommy Hilfiger v roce 1985 svou společnost zakládal, že se bude jednat o jednu z nejúspěšnějších módních společností na světě. Módní značka Tommy Hilfiger již tedy 30 let hrdě nese jméno svého zakladatele, který již brzy oslaví své šedesáté páté narozeniny.

 

Pro značku Tommy Hilfiger je charakteristický špičkový styl, kvalita a skutečná hodnota, jež je uznávaná po celém světě. Ten ji ostatně pozná již z velké zdálky podle zcela jedinečného a nezaměnitelného červeno-modro-bílého loga.

 

Oblečení této značky rádi nosí muži různého věku i společenského zařazení. Jeho módu milují tátové, puberťáci, rapeři i rockeři. Pro lepší přehlednost postupem času Tommy vyvinul i další značky, které však pod tu hlavní spadají, jedná se o: Tommy Hilfiger Corporation, Tommy Hilfiger Denim, Hilfiger Collection, Tommy Hilfiger Sport a pak Tommy Hilfiger Tailored. Pokud jste si mysleli, že jde ryze o návrháře pro muže, musíme vás upozornit na to, že tomu tak není. Navrhuje totiž i pro ženy a děti.

Tommy Hilfiger Corporation

Pod hlavní značkou naleznete pánskou, dámskou i dětskou módu; šperky, sluneční brýle, hodinky, kabelky, peněženky, pásky, parfémy i bytový textil. Hlavní linka je vždy inspirována americkým stylem. Sortiment z těchto kolekcí naleznete pouze v jejich vlastních prodejnách (i outletech) a e-shopech.

Tommy Hilfiger Denim

Tommy Hilfiger Denim či Jeans nabízí nadčasovou prémiovou jeansovou módu pro muže, ženy i děti. Značka se vyznačuje jednoduchým designem, v němž se umně propojuje sportovní a klasický styl. Vzory jsou inspirovány americkým stylem, které doplňují moderní detaily. Hilfiger Denim je určena mladým lidem ve věku od 18 do 28 let.

Tommy Hilfiger Tailored

Značka Tommy Hilfiger nabízí mužům, ženám i dětem oblečení ušité přímo na míru. Jde o ostrý americký sofistikovaný styl, který je možno označit za bussiness. Objevují se tu však pestré barvy na víkendových kouscích, prémiové látky.

Tommy Hilfiger Sport

Tommy Hilfiger Sport bývala sportovní kolekce pro muže i ženy, milovníky atletiky, která však byla z portfolia společnosti vyřazena.

Hilfiger Colection

Linie Hilfiger Collection je vyráběna v Itálii z těch nejluxusnějších textilií, a proto představuje to nejlepší od Hilfingera. Luxus nad luxus. Oblečení z této linie naleznete po celém světě ve vybraných obchodech s označením Tommy Hilfiger a rovněž i na internetu. Jde o nejvíce nasměrovanou linii na ženy, kterou Hilfiger má. Když se podíváte na její kolekce, vidíte, jak se si zde mísí americké styly s těmi moderními. V těchto kolekcích se nachází kousky, které se objevují na tradičním New York Fashion Weeku. Jsou zde tak unikátní kousky, že je lidé kupují i pro jejich sběratelskou hodnotu.

Tommy Hilfiger, ten nejlepší návrhář pánské módy na světě

Tommy Hilfiger prodejnaJak již bylo řečeno, za značkou stojí muž, který dal značce jméno. Tommy Hilfiger se narodil v roce 1951 jako Thomas Jacob Hilfiger, druhý potomek z devíti dětí. Jeho rodištěm je New York, který jej významně ovlivnil. Rodiče, kteří do Ameriky přišli ze Švýcarska a Irska, z něj chtěli mít inženýra, ale malému Tomovi se líbilo nakupování. Již v dětství měl slabost pro jeansy a kalhoty s námořnickým střihem. Tyto kalhoty nejenže nosil, ale také dále upravoval a pak je prodával. A bylo to právě tohle, co jej nakonec rozhoupalo a přimělo jej otevřít si svůj vlastní obchod  People’s Place. Bohužel tato značka zkrachovala v době, když bylo Hilfigerovi 25. V důsledku toho se s manželkou přestěhoval do centra dění – New York City a za nějaký ten čas, přesněji v roce 1985, založil novou firmu Tommy Hilfiger Gorporation. Již od počátku se věnovala College stylu a vintage stylu, což představovalo oživení tak populárního saka ze sedmdesátých let minulého století a nošení košile. Byl to právě on, kdo do světa módy přinesl klasický čistý  neokázalý styl.

Tommy Hilfiger v České republice

Tommy Hilfiger je v Česku velmi oblíben, což dosvědčuje poměrně hustá síť prodejen, která nabízí jeho skvělou módu. Aktuálně jich v Česku naleznete okolo 20, přičemž největší zastoupení má v Praze. Zboží si můžete i v jejich internetovém obchodě. Více informací o společnosti, kolekcích i jednotlivých modelech najdete na webových stránkách eu.tommy.com, což je i oficiální e-shop pro Evropu.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.