Adidas – značka, s kterou se odlišíte

2 264

Adidas LogoAdidas je tu pro všechny nadšence sportu. Tato značka patří k těm nejvíce uznávaným a vyhledávaným sportovním značkám na celém světě. Ne nadarmo, jde totiž o druhého největšího producenta sportovního oblečení na světě. V tomto oboru není přitom žádný nováček, protože v roce 2015 slaví své devadesáté první výročí od svého založení.

O značce

Adidas má velice charakteristické logo, které se vrylo do paměti lidem napříč všemi kontinenty. Jedná se o název,  nad nímž se ční tři černé proužky. Na oblečení je firma umísťuje na rukávy a u bot na boční stranu. Jméno Adidas vzniklo složením jména zakladatele – Adolfa, kterému se přezdívalo Adi, Dasslera. Firmu Adolf založil spolu se svým bratrem Rudolfem, který ji však v roce 1948 opustil, aby si založil svou vlastní firmu – Puma.

 

Německá společnost sídlící v Bavorsku je dnes holdingovou společností, která se skládá i z dalších značek jako Reebok, TaylorMade, Rockport a dokonce z 9,1% i FC Bayern Mnichov a bývalé rakouské fitness společnosti.

Historie značky Adidas

Adolf Dassler byl syn dělníka, který pracoval v továrně na boty. On sám začal vyrábět svou vlastní obuv v matčině kuchyni. Skutečný začátek historie značky Adidas se však začala psát až po první světové válce, kdy se Adolf dal s Rudolfem dohromady a založili svůj vlastní podnik v prádelně jejich matky.

Adidas pořádně prorazil v průběhu Letních olympijských her v roce 1936, kdy Adi Drassler na ně přijel s kufrem bot a přesvědčil amerického sprintera Jesse Owense, aby běžel v jejich botách. Sprinter se tehdy stal nejslavnějším sportovcem a na olympiádě získal 4 zlaté medaile. Tento úspěch značce Adidas přinesl ohromný úspěch, protože se okamžitě stali vyhledávanými a obouvali ty nejlepší a nejlepší světové sportovce. Firmě se ohromně dařilo. Zlom přišel až s druhou světovou válkou. V té době se bratři mocně rozhádali, každý byl totiž na jiné straně. Rudolf na straně Waffen SS. S nelibostí Adolfa byla továrna užívána na výrobu zbraní v průběhu války, za což byla téměř zničena v roce 1945 americkými silami. Zbytky zachránila Adolfova žena, která GIS přesvědčila že vše bylo nedobrovolné a že jsou původními výrobci sportovní obuvi. Následně se americké okupační síly staly jejich hlavními kupci. Rudolf zcela radikálně odlišný postoj svého bratra nakonec neustál a po válce z Adidasu odešel a založil si vlastní firmu, kterou nazval RUDA, ale poměrně brzy ji přejmenoval na PUMA. Tímto se stali odvěkými konkurenty.

Sportovní móda Adidas

Adidas prodejnaAdidas vyrábí vedle sportovní obuvi i tašky, kabelky, trička, hodinky, ponožky, kšiltovky, parfémy, deodoranty, kosmetika, voda po holení, pleťové vody,  brýle a kolekce specializované na určité sportovní odvětví. Základním prvkem výroby Adidasu byly boty. Prvním oděvním kouskem byly o mnoho let později tepláky. Dodnes se Adidas věnuje výrobě běžeckých bot, k nimž po čase přidali i ucelené kolekce pro fotbalisty (které Adidas i hojně finančně podporuje). Od roku 1960 začali věnovat tvorbě vybavení pro tenisty, které i značně podporovali. Později pak do sortimentu zařadili i sportovní vybavení pro golf, kriket, basketbal, lacrosse, ragby, gymnastiku, skateboarding, baseball a pozemní hokej.

Adidas v České republice

Oficiální zastoupení značky Adidas má Adidas ČR, kterou naleznete na www.adidas.cz. Obchody s touto módou naleznete v současné době snad v každém větším městě. Může jít o přímé obchody Adidas, ale i kamenné obchody zaměřené na sport, jehož součástí je i nabídka sortimentu od této značky. Výrobky Adidas zakoupíte samozřejmě i na internetu, abyste se však vyhnuli zklamání, čili nákupu plagiátů, nakupujte pouze u prověřených autorizovaných prodejců. Výhodný nákup sortimentu této značky umožňují i české outlety, kterých je u nás již hodně. Svůj vlastní outlet má na internetu i oficiální český zástupce Adidas.cz, kde jsou nabídky i s 50% cenovým zvýhodněním.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.