Marks & Spencer nabízí jedinečné oblečení i luxusní potraviny

2 130

Marks and Spencer LogoMarks & Spencer, čili M&S nebo Marks and Spencer je maloobchodní módní značkou navrhující kolekce konfekce, která v sobě snoubí kvalitu, perfektní design, luxus i dostupnost za rozumnou cenu. Značka Marks & Spencer se zrodila v roce 1884 ve Velké Británii. Dnes už prodává své zboží ve více než 40 zemích světa a vedle oděvů nabízí i parfémy, kosmetiku, domácí doplňky a potraviny.

O společnosti Marks & Spencer

Společnost před více než 130 lety založil Sir Michael Marks a Thomas Spencer. Michael Marks byl přitom běloruský Žid, který se narodil v polské rodině. Thomas Spencer pracoval původně jako pokladní a účetní ve firmě, která zaměstnávala migranty. Zde se vůbec poprvé setkal s Michaelem Marksem od něhož si půjčil peníze a posléze také investoval – poskytl poloviční podíl na vznik jeho plánovaného obchodu. Nutno říct, že se mu tato investice rozhodně vyplatila. Jejich první obchod byl otevřen v roce 1894 na Stretford Road v Hulme v Manchsteru. Velmi záhy pak otevřeli i další obchody v Birminghamu, Liverpoolu, Middlesbrough, Sheffield, Bristol, Hull, Sunderland a Cardiff. V roce 1897 měli již 36 poboček ve Velké Británii, jen v Londýně jich měli 7. Za mnohé úspěchy vděčí manželce Thomasa Spencera – Agnes, která byla velice chytrá a měla skvělé nápady. Později pak Agnes věnovala charitativní činnosti.

Marks & Spencer módaV roce 1970 se do vedení dostal baron Marcus Sieffin, který se významně zasloužil o rozvoj společnosti a který proslul také svým dobrým zacházením se zaměstnanci.

Bohužel na přelomu století se společnosti příliš nedařilo a byla nucena ustoupit z některých zemí i z Ameriky. Od té doby se společnost posunula a je na tom zase mnohem lépe. Vyhrabat se jí z propadu trvalo značce několik let. Největší kritika klientů z celého světa mířila na zhoršení kvality oděvních výrobků.  I přes zavírání obchodů a tuto kritiku, však stále zůstalo to, že značka je ve Velké Británii stále nejoblíbenější značkou spodního prádla. Marks & Spencer proti chmurnému období bojuje zajímavými reklamními kampaněmi, do nichž zapojuje známé tváře, zejména supermodelky.

Co prodává Marks & Spencer

Marks Spencer obchodSnahou značky je nabídnout svým klientům kompletní sortiment všeho, co k životu potřebujete. I proto značka nenabízí pouze oblečení od hlavy až po paty, ale i dekorativní a pleťovou kosmetiku, povlečení, polštáře, záclony, matrace atd. V kolekcích oblečení naleznete bohatý výběr sukní, topů, halenek, bund, kabátů, kalhot, šatů, spodního prádla, plavek, kabelek, bižutérie i obuvi. Pánové pak mohou vybírat z triček, tílek, mikin, kalhot, šortek, kraťas, svetrů i bund. Oblečení je nabízeno i v nadměrných velikostech. Své kolekce u této značky naleznou i děti.

Značky Marks & Spencer

Marks & Spencer oblečeníMarks & Spencer má celou řadu oděvních linek, které jsou samostatnými značkami, jedná se o:

Collezione, čili pánská řada neformálního elegantního oblečení.

Blue Harbour a Blue Harbour Vintage je další pánskou značkou, která přináší oblečení pro volný čas.

Autograph je pak prémiová řada značky Marks & Spencer určena pro náročné pánské zákazníky.

per una je pro změnu značka určená mladým ženám.

Limited Collection přináší oblečení pro náročné zákaznice, jež mají cit pro módu a které ví, co se nosí.

Autograph nabízí i prémiové oblečení pro ženy.

Kromě těchto řad má Marks & Spencer ještě další dámské značky, a to Plus Collection, Petite Collection, Classic Collection, Maternity a Bridal. Tyto řady se však neprodávají ve všech pobočkách Marks & Spencer.

Kamenné obchody Marks & Spencer v České republice

I když se mnoho obchodů této značky rušilo a krize společnosti zasáhla i její obchody v Česku, stále jich je u nás dost. Lidé tuto značku u nás mají prostě rádi a řadí ji do sektoru luxusních. Za nejlepší sortiment jsou i u nás označovány potraviny a pak ještě i spodní prádlo.

Kde u nás obchody Marks & Spencer najdete? -V Českých Budějovicích, v Ostravě v Nové Karolině a v Avionu, v Brně v Olympii a v Campusu, v jihlavském City Parku, ve Varyádě v Karlových Varech a také v Ústí nad Labem. Samozřejmě nejvíc poboček má Marks & Spencer v Praze, kde obchod najdete v Palladiu, na Novém Smíchově, v OC Letňany, na Václaváku, Metropili Zličín, v Centru Chodov, Galerii Fénix, v Harfě, Nise i CČM.

Marks & Spencer e-shop

Marks and Spencer prodejnyNejvětší část sortimentu e-shopu Marks & Spencer tvoří oblečení, ale kromě něj zde nalezete i speciální kolekce společenského oblečení, tedy i košile, saka, kravaty  i celé obleky. Díky speciálnímu věrnostnímu programu nabízí rovněž výrazné slevy a jiné výhody. Bohužel tento internetový obchod na českých stránkách Marks & Spencer chybí. Oficiální  e-shop totiž funguje pouze na mezinárodních stránkách značky a byť objednané zboží zasílá do 30 zemí světa, a to třeba i do Kambodže, Mongolska nebo Pákistánu, tak do České republiky nikoliv.

Marks & Spencer outlet

O značce Marks & Spencer je známo, že s velkou oblibou se zbavuje absolutně všech přebytků. A užívá k tomu výhradně outlety. Nejprve se zboží snaží prodat u sebe doma v outletech, a pak zboží posouvá i do zahraničních outletů. V Česku se tak mnohdy ocitne zboží o 70% zlevněné staré dva roky. Tak tomu bylo ještě před pár lety. Tento stav se české outlety snaží změnit. Šanci na změnu mají nejvíce naše největší outletová centra (pražské Štěrboholy anebo Freeport Fashion).
Více informací o značce naleznete na českých stránkách www.marksandspencer.cz  a rovněž i na mezinárodních stránkách www.marksandspencer.com.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.